30aaa

jste zde: úvodní » Výstavy » Mikulášská nadílka na oblastní výstavě v Nezvěsticích


Mikulášská nadílka na oblastní výstavě v Nezvěsticích

 

Nejenom mladým chovatelům, ale i seniorům nadělil Mikuláš v jednotlivých kategoriích (králíci, holubi, drůbež) čestné ceny a další ocenění. Vyhodnocení přehlídky bylo letos opravdu slavnostní. Lidé si setkání užívali a na akci vládla příjemná atmosféra. Při žejdlíku piva, či jiného moku se živě diskutovalo. Ve vytopené společenské místnosti se sešla chovatelská obec z Plzeňska k poslednímu význačnému sousedskému setkání před vánočními svátky.

Úvodní slovo patřilo starostovi obce. Ve svém proslovu se zmínil o občanských aktivitách zájmových sdružení. Pochválil činnost základní organizace ČSCH. Zdůraznil, že patří mezi nejaktivnější občanské sdružení v Nezvěsticích. Přítomné udivil sdělením, že na výročních setkáních, nikdy nehovořil k tak velikému publiku, jako jsou přítomní chovatelé. Reagoval na povzdechy o ubývání členské základny a nedostatku mladých členů. Avšak opak je pravdou. V letošním roce došlo k nárůstu členské základny oblasti Plzeň (351 platících chovatelů)a to i v kategorii mladých chovatelů. Starostova slova vzala vítr z plachet pesimistickým škarohlídům vidících budoucnost chovatelství černě.

Za výstavní výbor promluvil předseda oblasti Plzeň Ing. Václav Krůta. Společně s jednatelem Ing. Vladimírem Jevickým předal úspěšným chovatelům čestné ceny. Oceněni byli i mladí chovatelé z oblasti. Paní Ing. Magdaléna Lisnerová vyhodnotila výtvarnou soutěž MCH na téma zážitky z divokého západu na ranči Halter Valley. Děti si odnesly něco sladkého na zub.

Na popud velkého propagátora chovatelství na Plzeňsku, Jiřího Holečka, poděkoval předseda oblasti Libuši Terčové za její celoživotní práci pro chovatelství a předal jí ocenění z Evropské výstavy v Nitře. Při upřímném hodnocení jejího chovatelského života se nejenom u oslavenkyně objevila slzička dojetí. A pak že chovatelé nejsou srdcaři.

Tradičně poslední slovo měl předseda ZO Ing. Josef Rybář. Poděkoval přítomným za účast na přehlídce a pozval je na další setkání v únoru dalšího roku. A čekají nás v příštím roce nějaké novinky? Dozvěděli jsme se, že jich bude více. Naši chlupatí a opeření miláčkové si asi budou užívat první únorový výstavní víkend v nových klecích a voliérách. Především díky iniciativě Jaroslava Matouška jim byla schválená dotace místního regionu na nové chovatelské vybavení. A to není všechno. Širokou škálu pestrobarevných kraslic předvede Martina Loukotová z Letkova. Přítomné seznámí s technikami barvení a zdobení velikonočních vajíček. Více nebudeme prozrazovat. Přijděte se podívat a nebudete litovat.

Závěrem jsme pravidelně uváděli výsledky vzájemného klání v jednotlivých oborech. Letos jsme zvolili jinou prezentaci výsledků oblastní výstavy. Na třech fotografiích jsou vyfocení ocenění chovatelé v kategorii králíci, holubi a drůbež. V tabulce uvádíme pouze soutěž základních organizací.

Co říci závěrem? Letošní rok byl ve znamení Evropské výstavy v Nitře. I naši chovatelé se této vrcholné přehlídky v bohatém počtu zúčastnili. A rozhodně se ve světě neztratili. Mnoho našich plzeňských chovatelů se může pochlubit evropskými mistry, šampióny a velkým množstvím čestných cen. Všem oceněným blahopřejeme a těšíme se na chovatelský život v roce 2010.

Text a foto

Ing. Aleš a Bc. Daniela Bukovských

Chovatel 2-2010

Pořadí základních organizací oblastní soutěžní výstavy v Nezvěsticích

Pořadí

Holubi

Body

Králíci

Body

Drůbež

Body

1

Nezvěstice

1404

Chválenice

1139,0

Přeštice

1132,5

2

Blovice

1403

Nezvěstice

1134,5

Kasejovice

1128,5

3

Chválenice

1403

Dnešice

1134,5

Chválenice

1126,5

4

Dolní Lukavice

1399

Kamenný Újezd

1134,0

Nepomuk

1114,5

5

Kamenný Újezd

1395

Plzeň

1123,5

Tymákov

1113,0

 

 

foto  - 2711foto  - 2712foto  - 2713
foto  - 2714foto  - 2715

Vytisknout stránku

Adresa
Zemědělská usedlost
Klatovská 56/384
321 00, Plzeň - Litice

Tel: +420 603 538 950, +420 604 237 944
E-mail: zoofarma@seznam.cz

Mapa

Aktuality - Novinky

První vlaštovka u nás jaro nedělá...

vydáno:23.03.2019

img

Letos přiletěly vlaštovky brzy. Na drátech cvrlikaly, švitořily už 23.3.2019.Loni jsme...

»více

Chovatelská přehlídka v Kolešovicích 8.-10.2.2019

vydáno:00.00.0000

img

Starobylá budova bývalé fary hostila počátkem února chovatelskou přehlídku.Několik fotografií...

»více

"Venčení" poníků

vydáno:19.01.2019

img

                                                                                                 ...

»více

»archiv novinek

© Všechna práva vyhrazena ZOOfarma - činčily

Tvorba webových stránek ANT studio.cz