14aaa

jste zde: úvodní » Publikované články » Vznik nového vzorníku činčil jihoamerických ve městě perníku.


Vznik nového vzorníku činčil jihoamerických ve městě perníku.

 

Na 24. a 25. dubna byla svolána „válečná porada“ členů Klubu činčil jihoamerických. Pracovní setkání proběhlo v hostelu Trim v městské části Ohrazenice v Pardubicích. Kromě členů klubu se dvoudenního setkání zúčastnila tajemnice ústřední odborné komise kožešinových zvířat, paní Jana Korbová.

Nejdůležitějším programem tohoto setkání bylo vytvoření nového vzorníku reagujícího na změny od posledního vydání z roku 1995. Pracovní tým postupně prošel všechny kapitoly celého vzorníku a kolektivní prací byl vypracován vzorník nový. Hlavními autory nově vzniklého díla byli Luboš Žďárský,Bc. Daniela Bukovská, Ing. František Pytlík, Petr Hasil a Josef Urbanec. Zápis nového vzorníku do notebooku provedla paní Marcela Žďárská.

Paní Jana Korbová seznámila přítomné se stanovami posuzovatelů zvířat. Při tvorbě vzorníku připomínkovala svazovou legislativu a technické záležitosti vlastního tisku publikace.

Autoři článku a Petr Hasil seznámili přítomné s aktuálními vzorníky plemen králíků, holubů, drůbeže, morčat a drobných hlodavců. Pro členy týmu, pracujících na vzniku nového vzorníku činčil pravých, bylo seznámení s odbornými publikacemi, zajímavou inspirací.

Dalším bodem programu byly organizační záležitosti specializované ZO chovatelů činčil jihoamerických. Inventurou bylo zjištěno, že organizace vlastní 159 kusů výstavních klícek a 90 kusů táců, na které se klece umisťují. Výstavní fundus je na konci životnosti a potřebuje buďto radikální opravu nebo výměnu.

Jana Korbová informovala členy klubu o práci Petra Hasila pro mladé chovatele. V posledních létech se aktivně účastní ve funkci předsedy zkušební komise při celostátním kole soutěže SCHDM. Za to mu patří od klubu chovatelů činčil jihoamerických oprávněné poděkování. V letošním roce je prioritou pro všechny chovatele Evropská výstava v Nitře ve dnech 20. -22. Listopadu 2009. Na této výstavě se počítá s účastí chovatelů kožešinových zvířat. Hromadný svoz na tento chovatelský svátek bude organizovaný ÚV ČSCH. Další akcí, kde se počítá s prezentací kožešinových zvířat, je podzimní výstava Českého svazu chovatelů v Litoměřicích.

V letošním roce se klub činčil jihoamerických rozšířil o přítelkyni MUDr. Gustu Ploskovou. Klubové činnosti se účastnila již několik let, takže věděla, co ji čeká a nemine. Přejeme proto naší nové člence, aby se jí u nás líbilo.

Setkání proběhlo v tvůrčí a přátelské atmosféře. Hlavním výsledkem společné práce bylo vytvoření nového vzorníku činčil jihoamerických. Všem přítomným patří zasloužené poděkování za příkladnou spolupráci.

Text a foto

Ing. Aleš a Bc. Daniela Bukovských

Chovatel 6-2009

 

foto  - 2061foto  - 2062foto  - 2063
foto  - 2064

Vytisknout stránku

Adresa
Zemědělská usedlost
Klatovská 56/384
321 00, Plzeň - Litice

Tel: +420 603 538 950, +420 604 237 944
E-mail: zoofarma@seznam.cz

Mapa

Aktuality - Novinky

První vlaštovka u nás jaro nedělá...

vydáno:23.03.2019

img

Letos přiletěly vlaštovky brzy. Na drátech cvrlikaly, švitořily už 23.3.2019.Loni jsme...

»více

Chovatelská přehlídka v Kolešovicích 8.-10.2.2019

vydáno:00.00.0000

img

Starobylá budova bývalé fary hostila počátkem února chovatelskou přehlídku.Několik fotografií...

»více

"Venčení" poníků

vydáno:19.01.2019

img

                                                                                                 ...

»více

»archiv novinek

© Všechna práva vyhrazena ZOOfarma - činčily

Tvorba webových stránek ANT studio.cz