31aaa

jste zde: úvodní » Poradna » Nabídka pejska


Nabídka pejska

Dobrý den,
jmenuji se Eva Doukupová a jsem důchodkyně. Bude se Vám to zdát troufalé, ale obracím se na Vás s prosbou o pomoc. Na Vaše stránky mě upozornila vnučka.
Ale od začátku. Mí sousedé si před dvěma lety vzali pejska z útulku. Jedná se o křížence jezevčíka asi s kokršpanělem. Je moc hezký, vypadá jako zmenšený zlatý retrívr. Současný věk – kolem tří let. Byl bojácný, ustrašený, nejistý, nehrál si. Zafixoval se na paničku. U ní byl veselý. Dnes je velmi, ale velmi poslušný. Reaguje na přivolání, na povel u nohy dokáže jít i bez vodítka. Je přítulný, chytrý, je vděčný, nenáročný a rád se mazlí. Zdá se být ideální, ale! Asi po půl roce si sousedka začala stěžovat, že nedokáže být doma sám. Začal hryzat vybavení chodbičky, hrabat pod dveřmi, až si poranil tlapky. Postavili mu tedy kotec, tam štěkal tak, že si stěžovali lidé z okolí. V chodbičce se občas pokálel. Sousedka se radila s odborníky – prý je třeba k výchově pejska trpělivost a zkušenost. Ten poslední „odborník“ – náš zvěrolékař jí dokonce poradil uspání!! Po několika neúspěšných pokusech něco změnit se rozhodli pejska vrátit do útulku.
Víte, jsem starší generace, snad proto jsem nemohla přihlížet k tomu, že pejska opravdu chtěli vrátit. Na dušičce by ho to zabilo. No, tak jsem si ho před měsícem vzala k sobě. Bohužel i já jsem zoufalá, ač jsem si říkala, že jsem často doma, ukázalo se, že stačí hodinka a už řádí. Nevím si vůbec rady, oslovila jsem v tomto týdnu několik známých, ale každý od něho dává ruce pryč.
Pak mi vnučka ukázala vaše stránky. Je už málo lidí citlivých jako vy. Dnes se každý honí jen za penězi. A tak to bláhově zkouším, třeba mám štěstí a natrefila jsem na lidi, kteří by uměli Míšovi pomoci, kteří mají dostatek zkušeností a dokázali by z něj udělat konečně šťastné zvířátko. Prosím, pomozte mu. Já ve svém věku jeho převýchovu nezvládnu a to, že bych ho vracela do útulku… Už týden kvůli tomu nespím.
Nezlobte se na mě a odpusťte mi, že vás takto otravuju. Jsem už taková.
Předem vám děkuji za odpověď a tiše se modlím.
S pozdravem Eva Doukupová.

Doukup@seznam.cz


Vytisknout stránku

Poslat dotaz

 
Prosím vyplňte, na tento e-mail Vám zašleme odpověď. E-mail nebude zveřejněn.
 

© Všechna práva vyhrazena ZOOfarma - činčily

Tvorba webových stránek ANT studio.cz