126aaa

jste zde: úvodní » Ostatní » Den koní na mlýně Wartov


Den koní na mlýně Wartov

 

Oblastní výbor ČSCH Plzeň připravil pro mladé chovatele setkání v jezdeckém areálu v Dobřanech. Přestože první tři týdny v máji bylo chladno a deštivo, 22. května se počasí umoudřilo. K všeobecné spokojenosti dětí, ale i ostatních chovatelů se objevilo sluníčko a teploty vystoupaly nad příjemných 20 stupňů celsia.

Hlavním bodem programu bylo vyhodnocení soutěže o nejlepší mladé chovatele králíků, holubů a drůbeže za rok 2009 a prohlídka areálu. Asi největší úspěch měla jízda na osedlaných koních. Na Wartově se sešlo zhruba dvacet dětí a třicet dospělých. A to už byla pořádná výprava. Setkání bylo dobře připravené. Musíme konstatovat, že počty účastníků na akcích pro plzeňskou omladinu, stále stoupají. K tomuto úspěchu zajisté přispěla vedoucí mladých chovatelů Ing. Magdaléna Lisnerová se svým chotěm (chovatelem velkých papoušků).

Vyhodnocení proběhlo ve starobylé budově mlýna. Společenská místnost byla opravena v dobovém stylu a dotvářela slavnostní atmosféru. Úvodní slovo přednesl předseda oblasti Ing. Václav Krůta. Vlastní vyhodnocení a předání cen provedla Ing. Magdaléna Lisnerová. Děti obdržely pamětní medaile a čokoládovou pozornost.

Na mlýně Wartov se zaměřují na chov westernových koní. Kromě vlastního chovného hřebce plemene appaloosa, jsme zhlédli početné stádo klisen a valášků. Děti však nejvíce zaujalo čerstvě narozené strakaté hříbátko. Asi nejvíce času trávili mladí chovatelé jízdou na třech koních. Ty se ani na chvilku nezastavili a o svezení byl až do konce akce veliký zájem. A to je u dnešních „počítačových“ dětí jev nevídaný.

Na konci chovatelského dne se obloha zatáhla a objevily se blesky. Asi jsme počasí na začátku přechválili. Blížící bouřka a také semifinále mistrovství světa v hokeji, byly příčinou rychlého rozloučení a návratu do svých domovů.

Co říci na závěr? Sobotní odpoledne lze hodnotit pozitivně. Naši hokejisté Švédy v nervy drásajícím utkání porazili a mladí chovatelé prožili zajímavý den u koní na Wartově. Další akce je naplánovaná v prosinci. Mikulášská nadílka pro děti, mající zálibu v chovatelství, bude v plzeňském útulku pro psy a kočky.

Text a foto

Ing. Aleš a Bc. Daniela Bukovských

Chovatel 7-2010

 

foto  - 3064foto  - 3065foto  - 3066
foto  - 3067foto  - 3068foto  - 3069

Vytisknout stránku

Adresa
Zemědělská usedlost
Klatovská 56/384
321 00, Plzeň - Litice

Tel: +420 603 538 950, +420 604 237 944
E-mail: zoofarma@seznam.cz

Mapa

Aktuality - Novinky

Veselé Velikonoce a slunné dny přeje rodina Bukovských

vydáno:19.04.2019

img

Nová muzejní sezóna v Hornofalckém skanzenu 2019

vydáno:26.03.2019

img

Vážení přátelé,   posílám Vám aktuální muzejní program Hornofalckého skanzenu Neusath-Perschen,...

»více

První vlaštovka u nás jaro nedělá...

vydáno:23.03.2019

img

Letos přiletěly vlaštovky brzy. Na drátech cvrlikaly, švitořily už 23.3.2019.Loni jsme...

»více

»archiv novinek

© Všechna práva vyhrazena ZOOfarma - činčily

Tvorba webových stránek ANT studio.cz