jste zde: úvodní » Katalog chovných poštovních holubů » Chovný pár číslo 3


Chovný pár číslo 3

14 14

CZ-04-083-14

Schellens

Josef a Jan Herzig

 

Tento dlouhotraťový holub pochází z holubníku superúspěšného chovatele Josefa Herziga.Je několikanásobným vítězem různých kategorií v OS Plzeň a v roce 2011,2012 vítězem OS Domažlice.V roce 2006 byl 1.mistr Čech na dlouhé tratě.Tmavě kapratý holub má typické zbarvení této linie. V roce 2007-2009 byl 4. až 6. holubem v kategorii A i B v OS Plzeň. Jeho otec pochází ze Sarony a je nakrevněný na Fenomenale.Matkou je originální belgická holubice od K.Schellense.Holoubě z tohoto páru letělo v roce 2011 3/2.

B-08-2236086

Florizoone x Wegen

Herbots

 

Holubice modrá kapratá straka je nakrevněná na dlouhotraťové holuby Florizoone.Zdeněk Adamík o těchto holubech píše.Roger Florizoone z Belgie,chovatel dlouhotraťových holubů, jeden z nejlepších co kdy v Belgii žil. Několikanásobný držitel titulu "Západoevropský Supermaraton", jakož i držitel Mistra DT Belgie. Tvrdě selektující a závodící pouze s 24 vdovci (srovnej s našimi mistry). Vítěz 1. International Barcelona 1976, 1. národní Barcelona 1999, 2. a 10. International DAX atd. atd.
Začínal se středotraťovými holuby a tu a tam nasadil jednoho či dva i na DT, tak to bylo i v roce 1976, kdy nasadil jediného holuba zvaného "St. Vincent" a ten mu hned vyhrál za 40°C vedra (ve stínu) 1. Internationální Barcelona.
Tohoto holoubka nevychoval sám nýbrž ho zakoupil jako pozdní mládě od faráře Van Themssche z Zande. Holub se mu moc nelíbil a také výsledky na DT byly mizerné, tak ho na radu Gerarda Van Hee nasadil jako čtyřletého na St. Vincent 900 km a holub překvapil: získal 4. Národní cenu při silném bočním větru ve spolku měl náskok jedné hodiny. Protože byl přesvědčen že má holuba na DT dal ho hned do chovné voliery, ale za dva roky byly po něm samé holubice, tak se naštval a následující rok ho vytáhl z voliery a nasadil na Barcelonu a dál už to znáte. Z tohoto závodu však přilétl jen jako hrstečka obalená peřím úplně z tohoto hrozného vedra vyčerpán a pravděpodobně z tohoto důvodu byl dále neplodný. Tento "výsledek" ho nepřiměl k tomu aby se více věnoval DT, ale naopak pokračoval dál jen ve sporadickém nasazování jednotlivců. Až v roce 1990 se začal ve větším rozsahu specializovat na DT a podobně jako většina středotraťařů začal nejprve s těmito holuby na jednodenních DT a postupně si opatřil holuby na SDT a to nejprve od Gerarda VANHEE z linie známého "Zwarte Ijzeren", následně od Roberta Venuse z Koksijde z linie "Montauban", kterého koupil Venus od belgického specialisty na DT Jos Huysentruyta z Deerlijku. Florizoone zapářil syna "Montaubana", kterého pojmenoval "Jonge Montauban" na MP holubici zvanou "Blauwe Witkeel" a z této páry vypadl slavný "Freddy", se kterým získal 4. National a 5. International Barcelona.
"Freddy" mu dal ještě slavnějšího holuba zvaného "Witneus". S tímto holubem začala nová slavná éra Rogera Florizoone. "Witneus" získal v roce 1997 velmi ceněný titul "Primus inter Pares" (něco podobného jako moravské SUPERESO OOSTENDE), což v Belgii znamená že byl nejlepším závodníkem z Barcelony v průběhu 5 let v konkurenci belgických chovatelů.
Následně se "Witneus" osvědčil jako velmi dobrý chovný holub. Jeho krev kkoluje ve většině špičkových holubů Florizoone a nejen u něho. Také on dal Národního vítěze Barcelony v roce 1999, matkou tohoto vítěze byla holubice krve Wegen.
Také sestra "Freddyho" dala již dříve špičkového závodníka ze závodu Barcelona a to "Primuse I". Takže jak vidno všechno se zde točí vlastně okolo otce zakladatele této úspěšné krve a to "Montaubana".
Chovných pár bylo u Rogera F. pouze 12, většinou sourozenci či potomci Witneuse, k nim připařoval např. dceru sestry slavného "Millionär" od Huberta de Ceunincka (Millionär byl takto nazván když vyhrál v cenách více než milion BEF) a potom zase vracel tuto krev zpět.
Co se týká závodění, tak holoubata cvičil do 180 km, ale neočekával od nich žádné supervítězství. Ročáci, které pářil na staré holubice museli absolvovat jeden závod na 550 km a jeden na 883 km, dvouletí šli jedenkrát 900 km (Dax) a tříletí jako učni poprvé na Barcelonu. Tříleté a starší holuby na DT nasazoval v třítýdenních intervalech.

Adresa
Zemědělská usedlost
Klatovská 56/384
321 00, Plzeň - Litice

Tel: +420 603 538 950, +420 604 237 944
E-mail: zoofarma@seznam.cz

Mapa

Aktuality - Novinky

Chovatelská přehlídka v Kolešovicích 8.-10.2.2019

vydáno:00.00.0000

img

Starobylá budova bývalé fary hostila počátkem února chovatelskou přehlídku.Několik fotografií...

»více

"Venčení" poníků

vydáno:19.01.2019

img

                                                                                                 ...

»více

PF 2019

vydáno:19.12.2018

img

»archiv novinek

© Všechna práva vyhrazena ZOOfarma - činčily

Tvorba webových stránek ANT studio.cz