11aaa

jste zde: úvodní » Drůbež » Česká zlatá kropenka v pořadu České televize Malá farma v Kuklově v Jižních Čechách


Česká zlatá kropenka v pořadu České televize Malá farma v Kuklově v Jižních Čechách

Pro zájemce přinášíme odkaz na díl pořadu Malá farma s názvem Do tajů minulosti,kde jsme s rodinou Vaška probírali jejich odchovy českých zlatých kropenek,šumavanek a bradatých koz.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10306517828-mala-farma/313292320310013-do-taju-minulosti/

Na natáčení jsme byli pozváni v úterý 26.února i s dětmi,protože v tomto termínu měly jarní prázdniny.Farmáři Vaškovi jsme přivezli násadová vejce českých zlatých kropenek a první dvě letošní vejce našich hus landeských.Seznámili jsme je se Vzorníkem plemen drůbeže a předali tři čísla časopisu Chovatel.Ty jsme obdrželi od šéfredaktorky Silvie Veselé. Určené byly původně pro knížete Karla Schwarzenberga, s kterým jsme připravovali rozhovor o jeho chovu štýřanek,ale z důvodu prezidentské kampaně z něho sešlo. Kníže nám sice vzkázal,že nám doporučí lepší chovy v Rakousku,ale nám jde samozřejmě o chov jeho.A až si v budoucnu bude užívat zaslouženého důchodu s reportáží se určitě připomeneme.

Ale vraťme se k pořadu Malá farma.Nedávno mně volala produkční pořadu paní Učňová,že se kuřátka už vylíhla a poděkovala za zaslaný vzorník českých zlatých kropenek a šumavanek.

A jak v Kuklově probíhalo natáčení?Nejvíce se na farmě líbilo dětem.Život na farmě a natáčení si užívaly.Jelikož jsou také chovatelé, pomáhlaly chytat a držet zvířata pro potřeby režie.Jejich přítomnost byla v pořadu, dle slov režiséra, příjemným zpestřením.Do chovu v Malé farmě jsme vnesli trochu chovatelské osvěty.Vašek slíbil,že bude kroužkovat a díky laskavosti přítele Vladimíra Kopřivy jsme farmářům doporučili nejbližší organizaci ČSCH,kde mohou své chovatelské aktivity dále rozvíjet a kroužky si objednat.Natáčení sice trvalo celé odpoledne, v pořadu jsme účinkovali pár minut.Některé scény se točily i několikrát za sebou.Nejvíce nás všechny trápil režisér Igor Chaun(režíruje také pořad Ester Janečkové Pošta pro tebe),ale na druhou stranu s sním byla dobrá zábava. Nejvíce si dával záležet na dobrých záběrech s příchodem do výběhu koz.Cesta byla hlubokým sněhem a často jsme museli jistit nastávající maminku Bety.Tuto scénu jsme natáčeli snad sedmkrát.Pro zajímavost na natáčení se podíleli dva kameramani,režisér,zvukaři dalších x pomocných pracovníků.A všichni nás štelovali,dle svých požadavků.Pro neherce zajímavý zážitek...

Farmář Vašek nás požádal,abychom vybrali z jejich odchovu nějakého budoucího plemeníka české zlaté kropenky. Kohouta jsme sice po dlouhém přebírání nakonec vybrali,ale je třeba říci,že na výstavě by neuspěl.Byl však z jejich chovu nejlepší.

foto  - 5206foto  - 5205foto  - 5207
foto  - 5208foto  - 5209foto  - 5210
foto  - 5211foto  - 5212foto  - 5213

Vytisknout stránku

Adresa
Zemědělská usedlost
Klatovská 56/384
321 00, Plzeň - Litice

Tel: +420 603 538 950, +420 604 237 944
E-mail: zoofarma@seznam.cz

Mapa

Aktuality - Novinky

První vlaštovka u nás jaro nedělá...

vydáno:23.03.2019

img

Letos přiletěly vlaštovky brzy. Loni jsme zaznamenali posla jara s červenou skvrnou na hrdle o...

»více

Chovatelská přehlídka v Kolešovicích 8.-10.2.2019

vydáno:00.00.0000

img

Starobylá budova bývalé fary hostila počátkem února chovatelskou přehlídku.Několik fotografií...

»více

"Venčení" poníků

vydáno:19.01.2019

img

                                                                                                 ...

»více

»archiv novinek

© Všechna práva vyhrazena ZOOfarma - činčily

Tvorba webových stránek ANT studio.cz