11aaa

jste zde: úvodní » Drůbež » Bavoráci chovají naší češku


Bavoráci chovají naší češku

Česká slepice zlatá kropenatá v Bavorsku

 

V polovině června dovezli chovatelé ZO Plzeň-Doubravka 3 kmeny národního plemene České slepice zlatě kropenaté do Bavorské obce Walderbach. Spolupráce vznikla v loňském roce díky kontaktům chovatelky králíků Evy Honzíkové. Bavorští chovatelé projevili zájem o České slepice. Rozhodli se pro ně,protože se jedná o původní otužilé rustikální plemeno,které chtějí chovat v podhůří Šumavy a Českého lesa.

13.června v odpoledních hodinách dovezli chovatelé z Litic k paní Zierer z Walderbachu chovná zvířata. Seznámili se s jejich chovem drůbeže,králíků, koz a skotu. Zajímavostí byl chov černých koz a černobílých slepic. K večeru byli chovatelé pozváni k přátelskému posezení do Cafe Papageno,kde se dohodla další budoucí spolupráce. V příštím roce je dohodnutá výměna černých kadeřavých slepic z chovu posuzovatele drůbeže Miroslava Harčaríka za brahmánky světlé. Bavorským chovatelům byl předán propagační materiál o českých plemenech drůbeže v němčině a propagační materiál od Ing.Věry Mátlové o genových zdrojích v České republice.

Chovatelé z Walderbachu byli pozváni na 3 výstavy v západních Čechách. Z nabídky krajské výstavy ČSCH v Nezvěsticích,oblastní výstavy ČSCH v Plzni-Doubravce a krajské výstavy SCHOK a místní výstavy ČSCH v Horšovském Týně slíbili návštěvu v Horšovském Týně.

 

foto  - obr_11_88_1

Vytisknout stránku

Adresa
Zemědělská usedlost
Klatovská 56/384
321 00, Plzeň - Litice

Tel: +420 603 538 950, +420 604 237 944
E-mail: zoofarma@seznam.cz

Mapa

Aktuality - Novinky

Chovatelská přehlídka v Kolešovicích 8.-10.2.2019

vydáno:00.00.0000

img

Starobylá budova bývalé fary hostila počátkem února chovatelskou přehlídku.Několik fotografií...

»více

"Venčení" poníků

vydáno:19.01.2019

img

                                                                                                 ...

»více

PF 2019

vydáno:19.12.2018

img

»archiv novinek

© Všechna práva vyhrazena ZOOfarma - činčily

Tvorba webových stránek ANT studio.cz